Zelda Nedir: Mühürlü Saray?

Sending
User Review
5 (2 votes)

Zelda Nedir: Mühürlü Saray?

Mühürlü Saray, tertemiz Legend of Zelda: Ocarina of Time’ın en yeni ROM hilesidir. Elbette böyle bir oyun yapmak zordur, çünkü Ocarina of Time nasıl geliştirilir? Sealed Palace bu soruyu içeriğiyle yanıtlıyor: Oyunun grafikleri ve karakterleri Zelda hayranlarına tanıdık gelecek olsa da bu maceranın pek çok parçası var.

The Legend of Zelda: The Sealed Palace için Detaylar

Sealed Palace, Jinnosuke, Shoopey ve Col0Korn tarafından geliştirilmiştir. Yeni özelliklerle yeni bir hikaye anlatmak için Ocarina of Time ayarını kullanan bir ROM hackidir. Ocarina of Time’ın devamı olarak adlandırıldı, bu, Majora’s Mask’in Ocarina of Time’dan sonraki bölüm olarak hizmet ediyormuş gibi görünmesi biraz tuhaf.

Bu saldırı, Hyrule’un alternatif bir sürümünde gerçekleşiyor gibi görünüyor. Kısa bir fragman hack çıktı, oyundaki bazı yerlileri gösteriyor. Ocarina of Time dünyasına kayda değer bir ekleme burada karlı bölgedir. Diğer birçok Zelda oyununda arktik temalı bir yer varken, Ocarina of Time’s Hyrule’da karlı bir alan yok (En yakın muadili Buz Tapınağı olacaktır).

Bu karavanda karlı bir bölge görmek benim için kişisel bir zevkti. Zelda’daki en sevdiğim zindanlardan bazıları, Twilight Princess için Snowhead Teample ve the Tears of the Kingdom’dan Rüzgar Tapınağı.

Ocarina of Time’ın bu versiyonunun güçlü yönü, sunduğu zenginleştirilmiş içerik gibi görünüyor. Örneğin avlanacak 20 kalp foku var. Üstelik, 1998’de Ocarina of Time ilk kez piyasaya sürüldüğünde birçok oyuncunun topladığı 100 Skulltula jetonu var.

Başlığa gelince, bu oyun Skyward Sword ile bir bağlantıya işaret edebilir. Bu oyundaki birçok yerin başlığında “Mühürlü” kelimesi var, en önemlisi Mühürlü Tapınak.