Uzun zamandır beklenen bir harita özelliği nihayet Genshin Impact Sürüm 4.0’a geliyor

Sending
User Review
5 (2 votes)

Genshin Impact Sürüm 4.0’a geliyor

Teyvat dünyası, yeni manzaralar ve yeraltı alanları şeklindeki çok seviyeli haritalar da dahil olmak üzere benzersiz keşif araçlarıyla sürekli genişlemektedir.

Sumeru’nun ortaya çıkışıyla birlikte, yeraltı alanları norm haline geldi ve Gezginlere keşfetmeleri için daha da fazla metrekare verdi.

Ancak, yer altı keşifleri aynı derecede büyük bir sorunu da beraberinde getiriyor: harita yok.

HoYoverse daha önce oyunculara Işınlanma Yol Noktaları ve Etki Alanlarının yüzeyin üstünde mi yoksa altında mı yaşadığını bildiren bir gösterge uygulayarak bir yer altı keşif baş ağrısına değinmişti, ancak labirent benzeri yeraltında haritasız gezinme sorununu ele almıyor.

Şans eseri, Genshin Impact’in geliştiricileri nihayet 4.0 Sürümü’nde yer altı haritalarını uygulayacağından, oyuncuların endişeleri sağır kulaklara ulaşmadı.

İçinde Geliştiriciler Tartışması güncellemesi HoYoLAB’da paylaşıldı, geliştiriciler Sürüm 4.0’ın mevcut Sumeru bölgeleri de dahil olmak üzere Teyvat’taki tüm yeraltı bölgeleri için haritalar sunacağını onaylıyor.

Sumeru bölgeleri de dahil olmak üzere

Notlarına göre, Dünya Haritasında oyuncuların yer seviyeleri arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan bir geçiş görünecek ve çok seviyeli keşiflerdeki en büyük sıkıntıyı hafifletecek.

Bu özellik HoYoverse’nin yeni oyununda hep vardı, Honkai: Yıldız Raylı, bu yüzden onu sonunda navigasyonun açık dünyayı keşfetmenin anahtarı olduğu Genshin Impact’te görmek için temiz bir nefes.

Yeraltı haritaları henüz tamamlanmadı, ancak oyuncuları Fontaine’e de götürecek büyük bir yama olan Sürüm 4.0’da yayınlanacak bir özellik olduğu onaylandı.