Total War: Roma II

Total War: Roma II PC
Total War: Roma II - PC

Oyun Adı: Total War: Roma II

Çıkış Tarihi: 3 Eylül 2013

Açıklama: Geliştiriciler, tek karakterlerin ayrıntılarını sunmaya odaklandı - her birinin kendi iskelet animasyonu ve yüz ifadeleri var. Savaşçılar arasındaki düellolar otantik eski dövüş tekniklerini yansıtır - askerler kalkanlarıyla düşmanları bıçaklar, savuşturur veya onlara saldırır.

Yayınlayan: SEGA

PEGI yaş derecelendirmesi: 16

Sending
User Review
5 (6 votes)

Resimler

“Total War: Rome II”, popüler bir gerçek zamanlı strateji dizisi “Total War”un başka bir bölümüdür. Oyun, önceki bölümlerden (“Shogun”, “Medieval” veya “Empire”) ve diğer bazı oyunlardan (“Viking: Battle for Asgard”, “Stormrise”) sorumlu İngiliz stüdyosu Creative Assembly tarafından geliştirildi. Napolyon Savaşları ve feodal Japonya’yı birleştirme girişiminden sonra, dizi oyuncuları antik Roma’ya geri götürüyor.

“Total War: Rome II”de oyuncular, güç ve bölgesel hakimiyet için savaşan bir Roma devletinin (veya herhangi bir başka ülkenin) lideri olur. Açık bir sıra tabanlı kampanyada oyuncular, yönetim tarzını belirleyebilir ve kendi topraklarını geliştirmek için diğer eyaletleri fethedebilir. Tarihsel dönem, Roma Cumhuriyeti’nin kuruluşundan başlayarak çağları kapsar.

Oyun ilerledikçe, oyuncular cumhuriyeti savunmaya veya Roma’yı bir imparatorluğa dönüştürmeye karar verebilirler. Bu zor dönemde bilge lider, arkadaşları dahil herkesin saldırısına uğramayı bekler. Oyun etkili kişiler arasındaki ilişkiyi vurguladığından oyuncular herhangi bir ihanete karşı dikkatli olmalıdır.

Strateji haritası, daha büyük illerde gruplandırılmış yüzlerce bölgeye bölünmüştür. Her bölge ayrı ayrı fethedilmelidir ama yönetim eyalet ölçeğindedir. Bu nedenle oyuncular çok fazla detayla uğraşmakla vakit kaybetmezler, bölgeye ve ordularına odaklanabilirler.

Oyuncular, stratejik haritayı kullanarak ordularınıza komuta etme seçeneğine ek olarak, birliklerini on binlerce askerin dahil olduğu gerçek zamanlı savaşlara yönlendirebilir. Savaşlar, askerlerin ve filonun varlığını içerir.

Bu özellik ilginç taktik olanaklar sunar, örneğin mancınıklı gemiler sahile inen askerleri koruyabilir. Bir savaşın başlaması, daha önce bahsedilen çıkarma gibi koşullara bağlıdır. Sahada asker bulma seçeneği ortadan kalkmamış olsa da, yaratıcılar daha esnek olmaya karar verdiler.

Oyun çeşitli kuşatma silahları sunar – mancınıklar, mancınıklar, kuşatma kuleleri, şahmerdanlar ve diğerleri. Komut verme sürecini basitleştirmek için yeni bir kamera modu mevcuttur. Oyuncular istedikleri zaman uzaklaştırıp savaş alanını yukarıdan gözlemleyebilirken, birimler basitleştirilmiş simgeler olarak sunulur.

Şehrin büyüklüğünden dolayı fethi merkez meydanı birkaç dakikalığına tutmakla sınırlı değildir. Dövüşler farklı bölgelerde gerçekleşir ve bir metropolün kontrolünü ele geçirmek, dinamik olarak sunulan bazı hedeflere ulaşmayı gerektirir.

“Total War: Rome II”, çatışmaların en küçük ayrıntılarını bile sunan, yükseltilmiş Warscape motorunu kullanıyor. Oyun, kamerayı tek tek askerlerin omuzlarına koymayı ve perspektifi üçüncü şahıs olarak değiştirmeyi sağlarken, resim bazen iyi bir aksiyon filminde olduğu gibi sallanabilir.

Geliştiriciler, tek karakterlerin ayrıntılarını sunmaya odaklandı – her birinin kendi iskelet animasyonu ve yüz ifadeleri var. Savaşçılar arasındaki düellolar otantik eski dövüş tekniklerini yansıtır – askerler kalkanlarıyla düşmanları bıçaklar, savuşturur veya onlara saldırır.

Oyun motoru kullanılarak önemli savaşlardan önce sunulan ara sahneler oluşturuldu ve generallerin askerleriyle konuşmasını izleyebilirsiniz. Çevre harika ayrıntılarla sunuluyor – her şehir belirli bir mimari stili temsil ediyor, duvarlar resimlerle kaplı, binalar mancınıkların saldırısı altında çöküyor, duman güneş ışığını dağıtıyor ve askerlerin teçhizatı yok oluyor veya kirleniyor. Fethedilen şehirler, stratejik haritadaki görünümlerini değiştirir; harap olmuş binaları ve cesetlerin üzerinde dönen akbabaları görmek için yakınlaştırın.

Oyun, oyuncuların tek savaşlara katılmasına veya tüm kampanyaları yürütmesine olanak tanıyan bir çok oyunculu modu geri getiriyor.

Total War: Rome II Sistem gereksinimleri

Asgari:
  • Intel Çift Çekirdekli 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • grafik kartı 512 MB GeForce 8800 veya daha iyisi
  • 35 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8

Tavsiye edilen:

  • Intel Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • grafik kartı 1 GB GeForce GTX 460 veya daha iyisi
  • 35 GB HDD
  • Windows 7/8