Tinkertown

Tinkertown PC
Tinkertown

Oyun Adı: Tinkertown

Çıkış Tarihi: 2023-06-22

Açıklama: Tinkertown, tek oyunculu/eşli bir fantezi sanal oyunudur. Oyuncular açık bir dünyayı keşfeder, düşmanlarla savaşır ve kendi yerleşim yerlerini inşa etmek ve ekipmanlarını yükseltmek için kaynak toplar.

Yayınlayan: Headup Games

PEGI yaş derecelendirmesi: 12+

Sending
User Review
5 (6 votes)

Resimler

Tinkertown, büyülü bir fantezi dünyasında dolaştığımız, kaynakları topladığımız, kendi köyümüzü kurduğumuz, hazine aradığımız ve düşmanlarla savaştığımız bağımsız bir macera oyunudur.

TruberbrookVambrace: Cold Soul ve Silver Chains gibi oyunları yayınlamasıyla tanınan Headup tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır.

Mekanik

Tinkertown, yöntemsel olarak oluşturulmuş bir açık dünyada geçen, RPG ve hayatta kalma unsurları içeren bir macera oyunudur. Bahsedilen dünya, volkanik alanlar, ormanlar, çöller, dağlar ve zindanlar dahil olmak üzere birkaç biyoma bölünmüştür. 

Bu biyomlar, köyümüzü genişletmek ve güçlü ekipmanlar üretmek için gereken kaynaklara ev sahipliği yapıyor. 

Dünya iskeletler, yarasalar, orklar, troller ve diğer fantastik yaratıklar gibi tehlikeli düşmanlarla dolu olduğu için Tinkertown’da bu bir zorunluluktur.

Yeterince cesur olursak, zindanlara girerek korkunç baş düşmanlarla karşılaşabiliriz ki bu riske değer çünkü galip gelmek büyük ödüller getiriyor.

Tinkertown alışılmadık bir sınıf sistemine sahiptir – sınıflar savaşçı, büyücü ve hırsızdır, ancak sınıfımız donanımlı teçhizatla tanımlandığı için kalıcı olarak bir tane seçmiyoruz.

Bu, uzaktan büyü yapmaktan yorulursak, sadece silahlarımızı ve zırhımızı değiştirmenin bizi çevik, ölümcül bir hayduta dönüştüreceği anlamına gelir.

Çeşitli öğeleri hazırlamak, oyunda büyük bir rol oynar. Farklı cevherler veya odun gibi gerekli kaynakları elde etmek için kürekler, kazmalar ve baltalar kullanarak dünyayı dolaşmalıyız.

Bunlar daha sonra dayanıksız bir ahşap kulübeden müstahkem bir kaleye kadar yerleşimimizi genişletmek için malzeme görevi görür.

Ancak önce, toplanan malzemeleri işlememiz gerekir. Metal külçeler halinde eritilir; kütükler kalaslar veya direkler halinde kesilir, malzemeler dekorasyona dönüştürülür: bayraklar, aydınlatma vb.

Oyun modları

Tinkertown, dört oyuncuya kadar tek oyunculu ve çevrimiçi işbirliğini destekler.

Teknik yönler

Tinkertown, tamamen 2D piksel sanat sanat stilinden yararlanır.

Tinkertown Sistem gereksinimleri

PC / Windows

  • Asgari:
  • Intel Core i5-2300 2,8 GHz
  • 4 GB RAM
  • grafik kartı 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850 veya daha iyisi
  • 2 GB HDD
  • Windows 10