The Pegasus: Expedition

The Pegasus: Expedition PC
The Pegasus: Expedition

Oyun Adı: The Pegasus: Expedition

Çıkış Tarihi: 2023-06-20

Açıklama: Uzak bir galaksiyi keşfeden bir uzay filosunun kontrolünü ele aldığımız sıra tabanlı bir 4X stratejisi. Pegasus Seferi'nde diplomasi, ekonomi ve ekonominin yanı sıra teknolojik gelişme ve savaş konularını ele alıyoruz.

Yayınlayan: Fulqrum Games / 1C Entertainment

PEGI yaş derecelendirmesi: Her yaş için uygundur.

Sending
User Review
5 (6 votes)

Resimler

Pegasus Expedition, uzayı fethetmek için yola çıktığımız 4X sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Bağımsız stüdyo Kalla Gameworks tarafından geliştirildi ve Fulqrum Games tarafından yayınlandı.

Pegasus Keşif Gezisi, önümüze kasvetli bir gelecek vizyonu yayıyor. 2262’de, çatışmalarla dolu insanlık yok olmanın eşiğinde. Tüm tür için son umut, üyeleri kendilerine yeni bir yuva bulmakla görevli olan Pegasus Galaksisi’ne yapılan unvan seferidir.

Ne yazık ki onların gelişi, uzayın bu köşesinde yıldızlararası bir savaş başlatır, böylece keşif görevi hızla büyük ölçekli bir askeri operasyona dönüşür.

Filomuzun kaderinin nasıl olacağı eylemlerimize ve kararlarımıza bağlıdır. Geliştiriciler olay örgüsünü olabildiğince çekici hale getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar, bu nedenle kıvrımlar ve zor ahlaki seçimler sıkıntısı yok.

Oyun mekaniği

The Pegasus Expedition’da tüm galaksiyi kapsayan geniş bir alanda oynuyoruz. Filolardan birinin – Zeus Link – kontrolünü ele alıyoruz ve yeni, ille de misafirperver olmayan dünyada hayatta kalmasını sağlayabilecek her şey bizim omuzlarımıza bağlı.

Oyunun ilk aşamasında çok etkileyici görünmediğinden, Pegasus Galaksisinin mümkün olan en büyük yamasını boyun eğdirmesine izin verecek bir dereceye kadar genişlemesi ve iyileştirilmesiyle ilgilenmek bize düşüyor.

Ancak burada tek başımıza pek bir şey yapamayız. Neyse ki, emrimizde en yakın astlarımızdan ve danışmanlarımızdan oluşan bir konsey var. Galaksideki yeni gelişmelerden haberdar olmamızı sağlarlar ve çok sayıda kriz ve olayı çözmemize yardımcı olurlar.

Ayrıca diplomasi de önemli bir rol oynuyor. Çeşitli hiziplerle ilişkileri beslerken, onların karşılıklı bağlarına ve husumetlerine dikkat etmeliyiz.

İkincisi, belirli bir grupla işbirliği kurmanın genellikle başarılı olması gerekmeyen uzun müzakerelerden önce geldiği anlamına gelir. Bununla birlikte, oyun muma değer, çünkü bu şekilde er ya da geç bizim için yararlı olacak kendi ittifak ağımızı yaratıyoruz.

Ne kadar iyi müzakereciler olursak olalım, sonunda düşmanlıklarda yer almak zorunda kalacağız. Savaşlar sıra tabanlı modda yapılır ve savaş alanında başarılı olmak için, düşman birliklerinin durumu hakkında bize değerli bilgiler sağlayabilecek casuslar göndererek savaşa başlamadan önce gitmeye değer.

Elbette bilgi her şey değildir. Çünkü mümkün olan en fazla sayıda ve teknolojik açıdan gelişmiş filoyu sahaya sürmek (bu nedenle hem ekonomiye hem de ekonomiye ve teknolojik gelişmeye “biraz” dikkat etmeye değer) kadar pozisyonları doğru insanlarla doldurmak (bu sayede amiraller, valiler ve özel kuvvetler ajanları atadığınızda, adayların becerilerini ve güçlü yanlarını dikkatlice incelemelisiniz).

Oyun modları

The Pegasus Expedition oyununun temel direği , ana görevlere ek olarak çeşitli yan görevlerin tamamlanmayı beklediği kapsamlı bir hikaye kampanyasıdır.

Teknik yönler

Pegasus Seferi , önemli yerleri ve karakterleri tasvir eden resimlerle daha çekici hale getirilen basit bir grafiğe sahiptir.

Pegasus Sefer Sistemi gereksinimleri

PC / Windows

 • Asgari:
 • Intel Core i5-4690T 2,5 GHz / AMD FX-8350 4,0 GHz
 • 8 GB RAM
 • grafik kartı 2 GB GeForce GTX 770 / 3 GB Radeon HD 7970 veya daha iyisi
 • 5 GB HDD
 • Windows 7 64 bit
 • Tavsiye edilen:
 • Intel Core i5-6500 / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 16GB RAM
 • grafik kartı 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 380 veya daha iyisi
 • 5 GB HDD
 • Windows 10/11 64 bit