The Adventures of Bluke Bifton: Chapter One İnceleme

Sending
User Review
0 (0 votes)
The Adventures of Bluke Bifton: Chapter One review
The Adventures of Bluke Bifton: Chapter One

The Adventures of Bluke Bifton: Chapter One İnceleme

Brainloaf Studio’nun ilk bölümü Bluke Bifton’un Maceraları saçmalığın etkileşimli bir anıtıdır. İlginç bir büyüme hikayesini anlatmak için canlı grafikleri, canlı müziği ve gösterişli seslendirmeyi birleştirmek için şık bir fare ve klavye kombinasyonu kullanıyor.

Bu görsel romanda Bluke Bifton adlı bir restoran çalışanı, başkalarına yardım etmenin değerini keşfediyor. Oyun, refleksleri yavaş olan oyuncular için zorlayıcı olabilecek çeşitli atari sahneleri içeriyor ancak bu Kahramanın Yolculuğu hikayesi eğlenceli ve deneyimlenmeye değer.

Bu oyun, doğrudan bir çizgi roman sayfasından çıkmış eğlenceli, parlak renkli grafiklere ve çılgın görünümlü karakter modellerine sahiptir. Bluke’un hareketleri bir kuklanın hareketlerini andırıyor; mizahi bir şekilde abartılı ve izlemesi keyif veren hareketler. Eğlenceli fon müziği performansına yalnızca mizah katıyor. Hızlı tempolu ve iyimser ritimleri beni heyecanlı ve enerji dolu hissettirdi.

Özellikle harita ekranındaki arka plan müziğini ve zafer ve başarı duygumu artıran muhteşem ve kahramanca bitiş jeneriği melodisini beğendim. Ancak oyuncuların takdir edeceği şey yalnızca müzik değil. Seslendirmeler de etkileyici.

Seslendirme amacına iyi hizmet ediyor, hikayeyi daha bağdaştırılabilir hale getiriyor ve karakterlere yönelik empatiyi artırıyor. Oyuncular bu komik, renkli dünyayla etkileşime geçmek isteyecekler. Neyse ki basit bir fare ve klavye kombinasyonu sayesinde bu gerçekleşmesi kolay bir dilek.

Kolaylaştırılmış arayüz, oyunu kontrol etmeyi kolaylaştırır. A’ya basmak Bluke’u sola, D ise sağa hareket ettirir. Bir karaktere sol tıklamak, hikayeyi etkileyecek bir dizi seçeneği getirir. Seçim mavi bir çerçeveyle çevrelenene kadar farenin sol düğmesini basılı tutmak seçeneği etkinleştirir. Karakterlerin tutumları oyuncuların tercihlerine göre değişebilir. Örneğin Bluke konuşurken kaba davranırsa karakter sinirlenebilir ve bu durum hikayeye yansıyabilir.

Bir varış noktasına ulaşmak, harita ekranı simgesine sol tıklamayı gerektirir. En sevdiğim yer Bifton’s Bar and Grill Bluke’un restoranı ve evidir. Canlı, düzenli ve gezinmesi kolaydır

Bir arkadaşına iyilik yaparken Bluke, evi Flungo Adası’nı kötü güçlerden kurtarma arayışına sürüklenir. Bu onun başkent Gusk Şehri’ne gitmesini ve birçok kötü adamı yok etmesini gerektiriyor. Yardıma ihtiyacı olacak ve neyse ki Flungo ona yardım edebilecek birçok karaktere ev sahipliği yapıyor.

Pek çok iyi hazırlanmış karakter bu oyunun en eğlenceli kısmıdır. İzlemesi çok eğlenceli olan Paul, bir ördek ile The Incredible Hulk’un karışımı. İyi şekillendirilmiş kasları dikkati tek giysisi olan beyaz külottan uzaklaştırıyor. Bir diğer favori ise Bluke’un kendisi; Maç boyunca ona olan empatim artmaya devam etti. Her ne kadar yavaş reflekslerim ve halsiz parmaklarım yüzünden engellendiğimi hissetsem de, bu kahkaha atan karakterlerle tanışmak atari meydan okumalarını oynamayı değerli kıldı.

Çoğu Bluke Bifton’un Maceraları son derece eğlenceliydi. Karakterlerle konuşmaktan ve adanın yerlerini keşfetmekten keyif aldım. Birçok oyuncu için bu oyunun asıl zorluğu çeşitli mini oyunlarında yatmaktadır: örneğin, fuardaki aşırı düğme ezmenin tercih edildiği sekans. Benzer şekilde restoranda hamburger yaparken de malzemeler yetişemeyeceğim kadar hızlı geldiğinden zorluklarla karşılaştım. Dört başarısız denemeden sonra oyuncuların Boss savaşını atlama seçeneğine sahip olması faydalıdır. Zorlukları ‘kazanmanız’ gerekmediği, sadece onları tamamlamanız gerekmediği için atari salonlarında başarılı olmak zorunda olmadığım için rahatladım, böylece ortalamanın altında reflekslerime rağmen oyunu bitirebildim.

Bluke Bifton’un Maceraları: Birinci Bölüm büyüleyici grafikler, hoş ses ve kusursuz ses oyunculuğu içerir. Baştan çıkarıcı epizodik bir hikaye olacağa benzeyen komik bir ilk bölüm sunuyor. Görsel romanlardan hoşlanıyorsanız ve atari mini oyunlarından hoşlanmıyorsanız, bir deneyin!