Nova Lands

Nova Lands PC
Nova Lands

Oyun Adı: Nova Lands

Çıkış Tarihi: 2023-06-22

Açıklama: Bir strateji oyunu ile bir aksiyon macera oyunu arasında bir geçiş. Nova Lands, binalar inşa etmek ve mallar üretmek için kaynak elde etmek amacıyla keşfettiğimiz yabancı bir gezegende geçiyor. Fazla mesai, bireysel süreçleri otomatikleştirmeye başlayabiliriz.

Yayınlayan: HypeTrain Digital

PEGI yaş derecelendirmesi: Her yaş için uygundur.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Resimler

Nova Lands, bir strateji oyunu ile bir aksiyon macera oyunu arasında bir geçiştir. Bağımsız bir stüdyo olan Behemutt tarafından geliştirildi ve HypeTrain Digital tarafından yayınlandı.

Nova Lands bir bilimkurgu evreninde geçiyor. Oynanabilir karakterimiz uzak bir gezegene gelir ve orayı yeni evleri yapmaya çalışır. Hayallerini gerçekleştirmeden önce yapacakları çok iş var.

Mekanik

Nova Lands yukarıdan aşağıya bakış açısını kullanır. Oyun, tüm gezegene dağılmış birçok adadan birinde başlar. Ahşap, taş ve daha nadir mineraller gibi çeşitli kaynaklar elde ederek onu geçmeliyiz. 

Kaynaklar, her biri farklı bir işleve hizmet eden ve bize yeni olanaklar sunan binalar inşa etmek için kullanılır. Başlangıçta tüm sıkıcı görevlerin manuel olarak yapılması gerekmesine rağmen, zamanla seçilen süreçleri otomatikleştirmek için robotlar oluşturmaya başlıyoruz.

Makineler üretim zincirleri oluştururken, kaynakları toplarken, binalar inşa ederken ve ürünler üretirken, biz adayı keşfedebilir, sakinleriyle etkileşim kurabilir ve görevleri tamamlayabiliriz. 

Bütün bir adayı keşfettikten sonra, farklı bir adaya doğru yola çıkmalıyız, her kara kütlesinin farklı bir biyomu, yer işaretleri, sakinleri ve kaynakları vardır.

Tüm sakinlerin arkadaş canlısı olmadığının farkında olmalıyız. Birçok yaratık bize karşı kayıtsızdır, ancak diğerleri saldırgan veya çok bölgecidir. Sıradan düşmanlara ek olarak, güçlü patronlarla da karşılaşacağız. 

Ateşli silahlar ve diğer türde silahlar kullanmamıza neden olan savaş hızlı ilerliyor. Düşmanları atlayarak, alternatif yollar seçerek, çevresel bulmacaları çözerek veya… fedakarlıklar yaparak da önlenebilir.

Oyunda ilerledikçe daha yetenekli hale geliyoruz. Karakterimiz yeni ekipman ve yetenekler kazanırken bireysel süreçler otomatik hale gelir, yeni teknolojilerin kilidi açılır.

Teknik yönler

Nova Lands, basit ama renkli ve çekici piksel sanat görsellerine sahiptir.

Nova Lands Sistem gereksinimleri

PC / Windows

  • Asgari:
  • Intel Core 2 Duo E6320 1,86 GHz
  • 4 GB RAM
  • grafik kartı 512 MB GeForce 7600 GS veya daha iyisi
  • 850 MB HDD
  • Windows 7 64 bit