Monorail Stories İnceleme

Sending
User Review
0 (0 votes)
Monorail Stories review | Adventure Gamers
Monorail Stories

Monorail Stories İnceleme

Stelex Software ve Freedom Games, bize sunmak için ortaklık kurdu. İki ada merkezli şehir arasında seyahat eden bir monoray üzerinde meydana gelen bir dizi hikaye. Basit bir arayüz, oyuncunun hoş görseller ve ilgi çekici seslendirmelerle güçlendirilmiş bu hikayelere girmesine ve kontrol etmesine yardımcı olur.

Anlatılar, her gün trene binen ancak birbirleriyle pek etkileşim kurmayan iki karakter Silvie ve Ahmal etrafında şekilleniyor. Oyun, bu iki farklı bakış açısı arasındaki daha kesintisiz geçişlerden faydalanacaktır.

Ayrıca oyunun daha fazla konum kullanmamasına ve böylece muhteşem grafikleri daha fazla görebilmeme de pişman oldum. deneyimledim Monorail Stories tek oyunculu mod aracılığıyla; ancak oyuncuların internet üzerinden arkadaşlarıyla oynama seçeneği de var. Nasıl oynamayı seçerlerse seçsinler, oyuncular trenin istasyondan ayrıldığı ilk andan itibaren bu hikayenin ayrılmaz bir parçası olacaklar.

Çekici hikayeler birçok oyuncuya tanıdık gelecektir. Tematik olarak vagon bağlantıları gibi birbirlerine bağlanırlar. Oyuncular sıradan bir temelden olağanüstünün zirvesine doğru yolculuk yapacaklar. Bir gün Ahmal, monorayda giderken Silvie’ye ait kişisel bir eşyayı keşfeder ve oyuncunun yönlendirmesiyle onu kayıp eşya kutusuna bırakır.

Daha sonra Silvie, oyuncunun da yardımıyla onu kurtarır. Yapmanız gereken diğer görevler arasında Silvie’nin Ahmal onu serbest bıraktıktan sonra bulduğu bir kediyi kurtarmak yer alıyor.

Monorail Stories review | Adventure Gamers
Monorail Stories

Silvie bir çocukluk hayalini gerçekleştirme fırsatıyla kutsanacak. Daha sonra karakterler karşılaşacaklarını hiç düşünmedikleri korkutucu bir durumun ortasında kalırlar ve bu durumun nasıl çözüleceğine siz karar vereceksiniz. Maalesef iki karakter arasındaki geçişler oldukça ani ve bunların ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmek zor.

Monorail Stories neredeyse nefes almak kadar kolaydır. Grafikler ekranın ortasında zarf şeklinde bir alanı dolduruyor. Oyuncu karakterini yön tuşlarını kullanarak hareket ettirir. Etkin noktalarla Enter tuşuna basılarak etkileşime geçilebilir.

Bir karaktere yaklaştığınızda ve Enter tuşuna bastığınızda ekranın üst kısmındaki sohbet menüsü etkinleştirilir. Ok tuşlarını kullanarak bir diyalog seçeneği seçersiniz, Enter tuşuna basarak etkinleştirirsiniz ve sonucu izlersiniz. Oyuncular, Gelişmiş Ayarlar menüsünde diyalog seçeneklerinin zamanlanıp ayarlanmayacağına karar verebilir.

Monorail Stories review | Adventure Gamers
Monorail Stories

Doğal grafikler arayüzün basitliğini takdir etmeme yardımcı oldu çünkü seçimlerimin karakterleri ve çevrelerini nasıl etkilediğini görmek kolaydı. Bu oyun üç konum kullanır: bir monoray, sahnede bir koridor ve gizli bir konum. Oyunun çoğu, renkli karakterlerin koltukları doldurduğu monoray arabalarda geçiyor.

Ses oyunculuğu, karakterlerin duygularını başarılı bir şekilde ileterek onlara zengin bir hayat veriyor. En sevdiğim kişilik yazardı çünkü diyaloğu eğlenceli bir şekilde anlayışlıydı. Monoray dizileri o kadar ustaca oluşturulmuştu ki, kendimi bu kadar çeşitli, büyüleyici manzaralara sahip daha fazla yer isterken buldum.

Hafif elektronik müzikle desteklenen demiryolu vagonu ses efektleri ve karakter animasyonları, çağrıştırıcı bir montaj yaratıyor. Oyuncu tarafından kontrol edilen iki karakter özellikle iyi canlandırılmıştır: Silvie kendinden emin bir şekilde kasılarak yürüyor ve Ahmal elleri ceplerinde rahat bir şekilde geziniyor.

Olağanüstü grafikler ve sıra dışı anlatımlar Monorail Stories oyuncuları büyüleyecek. Mükemmel ses tasarımı ve seslendirmeler, oyuncuyu, merak uyandırıcı bir finale dönüşen bir dizi ilişkilendirilebilir hikayede merkezde yer almaya teşvik eder ve oyuncunun tercihlerine bağlı olarak farklı sonlarla sonuçlanır. Monorail Stories herhangi bir maceracının oyun listesine değerli bir katkı olacaktır.