Minecraft’ta Kalibre Edilmiş Sculk Sensörü nasıl yapılır

Sending
User Review
5 (1 vote)

Minecraft 1.20 için yeni bir özellik olarak sunulan Kalibre Edilmiş Sculk Sensörleri, belirli bir frekans altındaki titreşimleri filtreler.

Bu, Amethyst bloklarının frekansları ayrı titreşimler olarak yeniden yayma yeteneği ile birleştiğinde, Minecraft’ta uzun menzilli iletimler ve frekanslar yaratma yöntemi yarattı.

İşte Minecraft’ta Kalibre Edilmiş Skult Sensörü yapmanın yolu.

Minecraft’ta Kalibre Edilmiş Skulk Sensörü Hazırlama

Minecraft'ta Kalibre Edilmiş Sculk Sensörü nasıl yapılır

Bir Skulk Sensörü, bir Skulk Sensörü ve üç Ametist Parçası kullanılarak üretilebilir. Skulk Sensörü, yukarıda bir Ametist Parçası olacak şekilde üretim ızgarasının ortasına, sol tarafa ve sağ tarafa yerleştirilmelidir. Tarifin tamamı aşağıdadır:

Minecraft'ta Kalibre Edilmiş Sculk Sensörü nasıl yapılır
  • 1 x Skulk Sensörü
  • 3 x Ametist Parçası

Başlangıçta bu, etkili bir şekilde beta içeriği olan anlık görüntü bilgisiydi. Neyse ki tarif ana oyuna değişmeden girdi.

Kalibre Edilmiş Skulk Sensörleri ne işe yarar?

Kalibre Edilmiş Skulk Sensörleri, titreşimleri frekans seviyelerine göre filtrelemenizi sağlar. Minecraft yama 1.20’de artık 15 tür titreşim frekansı vardır.

Titreşimler Ametist blokları tarafından da iletilebilir ve ardından bu Titreşimler Skulk Sensörleri tarafından okunur.

Bu, Skulk Sensörleri arasında sinyal göndermek için zaten kullanılabilir. Ancak Kalibre Edilmiş Skulk Sensörleri ile artık belirli bir frekansa göre filtreleme yapabilirsiniz.

Örneğin, Kalibre Edilmiş Skulk Sensörünü yalnızca bir blok yok edildiğinde veya bir kazan su seviyesi yükseldiğinde veya buna benzer bir şey olduğunda etkinleşecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu, redstone sinyallerinin titreşimler yoluyla iletilmesi ve Minecraft 1.20’de keşfetmemiz gereken diğer ilginç fikirler gibi birçok yeni etkileşim için potansiyel sağlar!