Minecraft ABD’de Xbox Series X/S için derecelendirildi

Sending
User Review
5 (1 vote)

Microsoft’un Minecraft’ın yerel bir Xbox Series X/S sürümünü piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteren başka kanıtlar da ortaya çıktı.

VGC katılımcısı Andrew Marmo’nun tespit ettiği gibi Minecraft, yakın zamanda ABD Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu tarafından Xbox Serisi konsollar için sınıflandırıldı.

Oyun aynı zamanda geçen ay Almanya’nın video oyunları derecelendirme kurulu USK tarafından da sınıflandırıldı.

Şu anda Minecraft’ın Xbox One sürümü, geriye dönük uyumluluk aracılığıyla Xbox Series X/S’de oynanabilir.

VGC, Xbox Series X/S’de Minecraft planlarını sormak için Microsoft ile iletişime geçti.

Oyunun Xbox Serisi konsollar için optimize edilmiş bir sürümünde potansiyel olarak desteklenebilecek bir özellik, Microsoft’un platformun 2020’deki lansmanından bu yana tanıtımını yaptığı ışın izlemedir.

O dönemde “Bu erken prototip kodu Önizleme’den kaldırıldı ve konsollara ışın izleme desteği getirmeye yönelik yakın gelecekte planların sinyalini vermiyor” denildi.

Geçtiğimiz Mart ayında, geliştirici Mojang, hızla kaldırmadan önce yanlışlıkla Xbox konsollarında ışın izleme desteği için prototip kodunu Xbox Insider’ların kullanımına sunulan bir önizleme sürümüne dahil etti.

Minecraft ABD'de Xbox Series X/S için derecelendirildi
Minecraft ABD’de Xbox Series X/S için derecelendirildi

Xbox patronu Phil Spencer geçen ay Microsoft’un hem Xbox Series X hem de S konsolları için aynı oyunları yayınlamaya kararlı olduğunu ve giriş seviyesi sistemin teknik nedenlerden dolayı bazı oyunları kaçırmak zorunda kalacağı bir gelecek görmediğini söyledi.

Ayrıca mevcut nesil konsolların fiyatının, geçmiş nesillerdeki diğer sistemlerde olduğu gibi zamanla düşmeyeceğini ve orta nesil yenilemenin “yaratıcılar ve oyuncular için tonlarca karmaşıklık” yaratacağını düşündüğünü söyledi.