Minecraft 1.20’de Demir İçin En İyi Y Seviyesi

Sending
User Review
0 (0 votes)

Demir Cevheri, Minecraft 1.20’de Demir kaynakları üretir, bu da onu tüm oyuncular için oldukça arzu edilir kılar. Birçok temel alet ve silah üretmelerine olanak tanır.

Yanlışlıkla maden kuyusuna düştükten sonra Demir Cevheri ile ilk karşılaştığım zamanı hatırlıyorum.

O zamandan beri, Demir Cevherlerini bulabileceğim en iyi seviyeleri aramaya devam ettim. Bu kılavuz, Minecraft’ta Demir Cevheri arayışındaysanız bilmeniz gereken her şeyi kapsayacaktır.

Minecraft 1.20’de Demir Cevherleri nerede bulunur ve aranır

Minecraft 1.20’de Demir Cevherlerini bulabileceğiniz en yaygın yükseklik, Y seviyesi 15 O zamandan beri Minecraft 1.18 büyük Cevher yeniden çalışması, Cevherler ya damarlarda ya da damlalarda yumurtlamaya başladı, Demir Cevherleri ikinci biçimde ortaya çıktı.

Demir Cevherleri, Yerüstü Dünya’da oldukça yaygın olarak üretildiğinden, elde edilmesi, aksine, çok daha kolaydır. Elmas cevherleri, çok daha katı oluşturma kurallarına uyan. Hala çok daha fazla Demir Cevherini daha hızlı elde etmenize yardımcı olabilecek modeller var.

Minecraft Java sürümünde Demir Cevheri yumurtlama seviyeleri

Minecraft’ın Java sürümündeki Dünya üretimi sırasında oyun, her biri kendi kurallarına sahip üç grup halinde Demir cevheri üretecek.

  • parti 1: Bu yığın, 128’den 320’ye kadar 0-13’lük bloblarda parça başına 40 kez üretmeye çalışacak, 255 seviyesinde zirveye ulaşacak ve aralığın her iki ucuna doğru daha az yaygın hale gelecektir.
  • Parti 2: Bu parti, -24 ila 54 arasındaki seviyelerde 0-13’lük bloblarda yığın başına altı kez üretecek, 15. seviyede zirveye ulaşacak ve aralığın her iki ucuna doğru daha az yaygın hale gelecektir.
  • parti 3: Bu parti, -63 ile 64 arasındaki seviyelerde eşit olarak 0-5 bloblarda parça başına üç kez üretmeye çalışır.

Minecraft Bedrock sürümünde Demir Cevheri yumurtlama seviyeleri

Minecraft Bedrock benzer şekilde, üç toplu üretim yöntemini paylaşan Demir cevheri üretir. Partiler Cevheri aşağıdaki gibi üretecektir:

  • parti 1: Bu parti, 80 ila 319 arasındaki seviyelerde 0-13’lük bloblarda parça başına 90 kez üretmeye çalışır; seviye 232, en sık ürettiği yerden başlar ve aralığın her iki ucuna doğru daha az yaygın hale gelir.
  • Parti 2: Bu yığın, -24 ila 56 arasındaki seviyelerde 0-13’lük bloblarda parça başına on kez üretir, en yaygın olanı 16. seviyededir ve aralığın her iki ucuna doğru daha az yaygın hale gelir.
  • parti 3: Üçüncü parti, -63 ile 72 arasındaki seviyelerde eşit olarak 0-5 damlalar halinde parça başına on kez üretmeye çalışacaktır.