Little Nightmares 3’ün Co-Op’u Yalnızca Çevrimiçi

Sending
User Review
5 (1 vote)
Little Nightmares 3'ün Co-Op'u Yalnızca Çevrimiçi
Little Nightmares 3’ün Co-Op’u Yalnızca Çevrimiçi

Little Nightmares, son oyunun 2021’de piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra duyurulan üçüncü oyunuyla bu yıl muzaffer bir geri dönüş yaptı.

Little Nightmares 3, ilk iki oyunun aksine Supermassive Games tarafından geliştiriliyor. Ve bu yeni takımla birlikte tamamen yeni bir özellik geliyor: çevrimiçi oynamaktan çekinmediğiniz sürece başka bir insan oyuncuyla işbirliği yapın.

Ne yazık ki Little Nightmares 3’ün çok oyunculu modunu şahsen oynamayı ümit eden herkes için, bu yalnızca çevrimiçi oyunda mevcut olacak. Bu, oyunun çok oyunculu moda çok uygun görünmesine rağmen, kanepede ortak çalışma olmadığı anlamına geliyor. 

Supermassive bunun bilinçli bir karar olduğunu ve bir arkadaşla takım halindeyken oyunun daha az rahatsız edici ve korkutucu olmamasını sağlamak için verildiğini söylüyor. Ekip, odada başka biriyle oynamanıza izin vermenin “atmosferi ve sürükleyiciliği” azaltacağını, ancak çevrimiçi oyunun bu etkiyi yaratmayacağını savunuyor.

Yapılan bir röportajdan, geliyor ve geliştiriciler çok talep edilen çok oyunculu moda biraz ışık tutuyor.

Oyun direktörü Wayne Garland, “Kanepe [co-op] düşündüğümüz bir şey” diyor. “Fakat yine de Little Nightmares aracılığıyla elde etmeye çalıştığımız atmosfere ve sürükleyiciliğe geri döndüğümüzde, geleneksel parti unsurları yerine sadece çevrimiçi co-op’a bağlı kalmamızın bizim için önemli olduğunu düşünüyorum.”

Basitçe söylemek gerekirse, Little Nightmares 3, koruma için yakınlarda bir arkadaşınız olsaydı, ürkütücülüğünden bir miktar fedakarlık etmiş gibi görünüyor. 

Ya öyleydi ya da belki de geliştiriciler, birlikte bu şekilde uğraşırsak oyunu yeterince ciddiye alamayacağımızdan endişeleniyorlardı. 

Her durumda, en azından bir cevabımız var; bir arkadaşıyla oynamak isteyen herkesin oyunu satın alma konusunda onlarla da konuşması gerekecek.

Değilse, diğer karakterin her zaman AI tarafından kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz. Her birinin farklı mekaniği var, yani en azından bu şekilde kimin kim olacağı konusunda kavga etmiyorsunuz.

Little Nightmares serisinin önceki geliştiricileri Tarsier Studios’a gelince, hâlâ neyin peşinde olduğunu görmeyi bekliyoruz. 

Daha önce Little Nightmares’ı geride bırakmak istediğini belirtmişti, dolayısıyla Supermassive Games’e geçişin dostane bir hareket olduğunu varsayabiliriz. Yeni stüdyoların korku türündeki geçmişi göz önüne alındığında, karar mantıklı.

Little Nightmares 3 2024’te çıkacak ancak şu anda bundan daha kesin bir çıkış tarihimiz yok. PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC’de satışa sunulacak.