Grumpyface Studios’un yeniden yapımıyla kanıtlayacak bir şeyi var

Sending
User Review
0 (0 votes)
Grumpyface Studios'un yeniden yapımıyla kanıtlayacak bir şeyi var
Grumpyface Studios’un yeniden yapımıyla kanıtlayacak bir şeyi var

Castle Doombad’da kötü adam sizsiniz ve dünya kahramanlarının kirli işlerinize karışmasını engellemek size kalmış. 

Orijinalin bu genişletilmiş revizyonunda Grumpyface Studios, kalenizi savunmanız için 35’ten fazla tuzak ve minyona erişmenizi sağlıyor.

Bloons, Plants vs. Zombies ve Orcs Must Die’ın bir karışımıyla karşılaştırılabilir!

Bu, GrumpyFace Studios’un 2010’daki ilk oyunları Wispin’den bu yana kendi yayınladığı ilk oyunu olacak.

Stüdyo, on yıl boyunca birlikte yedi oyun geliştirdikleri Adult Swim ve Cartoon Network ile işbirliği içinde çalışmasıyla tanınıyor. 

Başkan ve Kreatif Direktör Chris Graham’a göre, birkaç yıl önce GrumpyFace Studios’un Yetişkin Yüzme bölümünde çalıştığı bölüm kapandı.

PAX West’te konuşmaktan mutluluk duyduğum Graham, daha sonra hakları geri satın almak için çok yıllı bir kampanya yürüttüğünü ve bunun geçen yıl başarılı olduğunu söyledi.

Graham, Castle Doombad’ın bu yeni versiyonunun, orijinalin vizyonunu yakalamayı ve genişletmeyi hedefleyeceğini ve bütçe veya zaman kısıtlamaları nedeniyle orijinalde yer almayan her şeyi eklemeyi planladığını söyledi.

Adult Swim Games aracılığıyla Android ve iOS için piyasaya sürülen orijinal Castle Doombad, Apple’ın “2014’ün En İyi Uygulaması” ve Metacritic’in “2014’ün En İyi İncelenen 25 iOS Oyunu” arasında seçildi.

Orijinalinden farklı olarak yeni Castle Doombad, 2 oyunculu co-op’un yanı sıra baştan aşağı yeniden tasarlanmış grafiklere sahip olacak. Ayrıca telefonlara gelmeyecek, yeni içerik ve özelliklerle birlikte Steam ve Switch’e getirilecek.

Oyunu konsola taşımak bazı benzersiz zorluklar yarattı ancak Graham, ekibin yeni kontrol şemasının oyunun oynanması gerektiği gibi hissettirmesi konusunda dikkatli olduğunu söyledi.

Oyunun demosunu oynarken kontroller sezgisel ve doğal geldi. Kalenin birçok katında dolaşırken bir hayaleti kontrol ettim ve çivili tuzaklar, koşu bantları, toplar ve daha fazlasını kurdum. 

Demo boyunca seçebileceğim tüm tuzaklara bakmak zordu ve tam oyunda farklı tuzak kombinasyonları çalıştırmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Castle Doombad’ın şu anda beklenen bir çıkış tarihi yok ancak bu yılın sonlarında çıkması bekleniyor.