Final Fantasy 16 PC Versiyonu Resmi Olarak Geliştirilme Aşamasında

Sending
User Review
0 (0 votes)

Final Fantasy 16 iki taksit ücretli DLC alacak, ancak hepsi bu değil.

Yapımcı Naoki Yoshida, PAX West 2023’teki Valisthea’nın Sesleri Panelinde resmi olarak bir PC versiyonunun geliştirilmekte olduğunu duyurdu.

Birçok oyuncunun PC versiyonunu istediğini kabul eden Yoshida, “Bu fırsatı değerlendirip PC versiyonunun geliştirilme aşamasında olduğunu resmi olarak duyurmama izin verin.” dedi.

Hayranlar bu oyun ve bu yılın sonlarında çıkacak ücretli DLC hakkında daha fazla bilgi bekleyebilirler.

Eleştirmenlerce beğenilen RPG’nin PC versiyonu belki de en az şaşırtıcı gelişme. Final Fantasy 16’nın PS5’e altı aylık bir ayrıcalık süresi var ve Yoshida oyunu PC’de yayınlama arzusunu dile getirdi. Elbette, ekibin PS5 sürümünün yayınlanmasının ardından “dikkatli” bir şekilde çalışmasıyla bu işin aceleye getirilmeyeceğini de doğruladı.

PC versiyonu duyurusu Final Fantasy 16’nın satışlarının ardından yapılabilir. İlk haftada üç milyondan fazla kopya satmasına rağmen Square Enix, satış beklentilerinin “üst seviye”sini karşılamadığını söyledi.

PS5’i yeni benimseyenler için satışları artırma planlarını ortaya çıkardı ancak PC versiyonunun hızlı takibi de yardımcı olabilir. Bu arada daha fazla ayrıntı için bizi takip etmeye devam edin.