Fall of Porcupine

Fall of Porcupine PC
Fall of Porcupine

Oyun Adı: Fall of Porcupine

Çıkış Tarihi: 2023-06-15

Açıklama: Bağımsız Alman stüdyosu BUNTSPECHT.GAMES tarafından geliştirilen 2D yandan kaydırmalı macera oyunu. Fall of Porcupine, kısa süre önce St. Ursula Hastanesi'nde göreve başlayan ve görevlerini yerine getirmek için elinden gelenin en iyisini yapan Finley adlı genç bir doktorun hikayesini anlatıyor.

Yayınlayan: BUNTSPECHT.GAMES

PEGI yaş derecelendirmesi: 12+

Sending
User Review
5 (1 vote)

Resimler

Fall of Porcupine, hikayeye, renkli, adını taşıyan kasabanın keşfine ve karakterlerin gelişimine odaklanan, platform oyun öğeleri içeren yandan kaydırmalı bir macera oyunudur. Oyun bağımsız bir Alman stüdyosu BUNTSPECHT.GAMES tarafından geliştirilmiştir. Tam sürümün yayınlanmasından önce, bir saatten fazla demosu – Fall of Porcupine: Last Days of Summer – Steam platformunda yayınlandı.

Sonbahar, Porcupine’e yeni geldi ve yaklaşan ve merakla beklenen Kış Uykusu Festivali’nin habercisi oldu.Yeni bir doktor olan Finley de yakın zamanda buraya taşındı ve yerel St Ursula hastanesinde bir işe girmeye karar verdi. Orada sadece ikinci hafta çalışıyor ve kıdemli meslektaşları üzerinde en iyi izlenimi bırakmak istiyor. Ne yazık ki, otobüs şoförü bu sefer rotasını erken bitirir, bu yüzden kahraman geç gelir.

katta ilk karakter olan resepsiyonist Ingrid ile tanışır ve görev istasyonuna vardığında dahiliyeci Mia ve amiri Dr Krokowski. Gecikmesinin yarattığı kötü izlenimi silmek isteyen Finley, üzerine düşen görevleri yerine getirmek için elinden geleni yapar. Yoğun bir günün ardından, gece nöbeti için dinlenmesi için eve gönderilir.

Ancak bunun yerine kendini bir barda bulur ve ertesi gün arkadaşı tarafından bir geziye çıkarılır. Buna rağmen zamanında hastaneye gelir ve büyük bir heyecanla işine başlar.

Başlangıçta, gece vardiyası herhangi bir büyük komplikasyon olmadan devam eder. Finley hastalarını ziyaret eder, sağlık durumlarını sorar, semptomlarına danışır ve prosedürler uygular. Ancak hastalardan biri olan bunama hastası Bay Arndes aniden ortadan kaybolunca işler değişir.

Mekanik

Fall of Porcupine, platform ve macera oyununun bir karışımıdır ve bu türden başka bir oyunu hatırlatabilir: Night in the Woods. Renkli arazileri keşfetmenin, eşya toplamanın ve diğer karakterlerle diyalog kurmanın yanı sıra engellerin aşıldığı, sınırlı süreli atari mini oyunları veya bulmacaların çözüldüğü ve hatta diğer karakterlerle düello yapıldığı sekanslar da var.

Oyun sırasında yolumuzda birçok farklı karakterle karşılaşıyoruz. Bazılarıyla sıradan sohbetler edebiliyoruz ama etkileşimimizin hikayeye pek bir katkısı olmuyor. Ancak, daha önemli karakterlerle bazen birkaç diyalog seçeneği elde ederiz.

Örneğin, bir hastayla sohbetimiz varsa, daha genel konulardan başlayarak ve ardından ziyaretin özüne geçerek hepsini deneyebiliriz. Ancak diğer zamanlarda durum, hikayenin daha da gelişmesini etkileyebilecek yalnızca bir konuyu seçmemize izin veriyor.

Oyun büyük ölçüde hikaye dizisine odaklanmış olsa da, oyuncu bazen çok sayıda zorlukla karşı karşıya kalır. Öncelikle canlandırmamız gereken ana karakter öncelikle bir doktor. Yani yapımda hastalarımızla ilgilenmemiz gereken birçok sekans var. Muayeneler ve tedaviler mini oyunlar şeklinde sunulur..

Bunlardan biri, ekranda görüntülenen uygun düğmeleri basılı tutmamız gereken zamana karşı denemedir. Görevin doğru şekilde yerine getirilmesi için bize bir işaret verilir (refleks ne kadar iyiyse, işaret o kadar yüksek olur) ve ekranın üst kısmında görünen hasta simgesi yeşile döner.

Bir sonraki görev, hastalığın semptomlarını doğru bir şekilde tahmin etmektir. Mevcut simgelerden biri diyagramda doğru yere yerleştirildiğinde rengi yeşile döner. Sembolleri doğru sıraya koymak için toplam 8 şansımız var.

Mini oyunlar da oyunun diğer aşamalarında karşımıza çıkıyor . Bazen karakterler arasındaki diyalogları değiştirebilecek kadar masum bir rekabet halini alırken, bazen de klasik bir öldürme çılgınlığına dönüşüyorlar. İkincisi, yaşam çubukları, saldırı, savunma ve özel bir darbe indirme yeteneği içeren dövüş oyunlarından alınmıştır.

Teknik yönler

Fall of Porcupine, 2D grafikleri canlı ve göze hoş gelen renklerde tutulan bir yan kaydırma çubuğudur. Çizimlerden ve karakter tasarımlarından Max Beindorf sorumludur. Tema şarkısı “U bloom still” ile çeşitli bir film müziği, tüm oyunun cazibesine katkıda bulunur.

Sistem gereksinimleri

PC / Windows

 • Asgari:
 • Intel Dört Çekirdekli i5
 • 4 GB RAM
 • grafik kartı Intel HD 4000 veya daha iyisi
 • 6 GB HDD
 • Windows 7 64 bit
 • Tavsiye edilen:
 • Intel Dört Çekirdekli i5
 • 8 GB RAM
 • grafik kartı 2 GB GeForce GTX 560 veya daha iyisi
 • 6 GB HDD
 • Windows 10 64 bit